RYCHLÝ TIP 2: Jak odeslat email,
i když právě nejste u počítače

Využívání chytrých nástrojů internetu má různá příjemná malá plus, která vám zjednoduší život. Odeslání emailu, i když právě nejste u počítače, je jedním z nich.

Možná se ptáte, na co by se vám něco takového mohlo hodit?

Představte si tuhle situaci: Po celém dni běhání mezi zakázkami si konečně ve 20 hodin večer sednete k počítači a chcete vytvořit email na svou databázi. Ve 20:30 už ho máte napsaný, ovšem je toto optimální čas, kdy chcete svým klientům psát? Lepší by to bylo ráno, ale v 9 máte schůzku a k počítači se dostanete až kolem oběda…

Jak poznat ten správný čas k odeslání emailu?

To, kdy lidé ve vaší databázi čtou vaše emaily nejčastěji, zjistíte nejsnáze testováním (o testování si ještě povíme v jiném rychlém tipu). Pokud však zatím nemáte co testovat (odeslali jste jen několik emailů), zkuste použít selský rozum 🙂

Kdo jsou lidé ve Vaší databázi? Sedí u počítače přes den v kanceláři? Nebo si k němu spíše sednou o víkendu nebo večer po zprávách? Té první skupině raději pošlete email v 9 ráno uprostřed týdne, zatímco té druhé jej můžete odeslat třeba v neděli odpoledne.

Ve SmartEmailingu si můžete velmi jednoduše nastavit čas odeslání, takže bez ohledu na to, kdy email napíšete, jej můžete úplně v jiný čas odeslat.

Jak na to, Vám řekne moje kolegyně Petra Svobodová v krátkém a výstižném video návodu, který najdete níže.

Autorka článku: Stanislava Mrázková

je spokojená a šťastná žena, která si plní své sny a miluje svou práci. Projektová manažerka několika úspěšných online kampaní Firmy 2.0, manažerka prodeje Firmy 2.0, expertka na online marketing, podnikatelka z pláže, autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.