RYCHLÝ TIP 3: Jak vám SmartKampaně přivedou více zakázek, aneb jak nastavit sérii autoresponderů

V minulém rychlém tipu jsme si pověděli, jak odeslat email, i když nejste právě u počítače. Dnes se podíváme na jinou funkci SmartEmailingu, která vám nejen zjednoduší život, ale především vám pomůže přivést více zakázek.

Už jste někdy viděli tato čísla?

„81% prodejů se uzavírá až po 5. kontaktu.
2% při prvním
3% při druhém
4% při třetím
10% pro čtvrtém
81% při pátém.“

- Sales and Marketing Executives Club

A proč to tak funguje, od koho zákazníci rádi nakupují?

Kupují totiž od toho, komu věří, znají a mají k němu důvěru. A to se při prvním kontaktu podaří málokdy.

Jak na to?

Nastavte si automatickou sérii například právě těch pěti emailů - pěti kontaktů daného člověka, které se budou v určitých rozestupech odesílat klientovi samy od sebe poté, co si například stáhne z vašich stránek ebook nebo se jednoduše zaregistruje do vaší databáze.

Tyto emaily využívejte právě k budování důvěry - pošlete tomuto člověku další hodnotné informace týkající se vašeho oboru (odkaz na článek nebo video), nebo nějakou referenci - příběh klienta, který už váš produkt nebo službu nadšeně používá. A z těchto článků či odkazů pod videi pak odkazujte také na vaše prodejní stránky - eshop, objednávky atd.

První email tak může odejít třeba 5 dní po registraci, další třeba po 12 dnech atd… Emaily se budou odesílat samy od sebe podle toho, jak se lidé budou registrovat do vaší databáze. Zkuste to, je to jednoduché a váš bankovní účet vám poděkuje!

Jak na to vám ukáže moje kolegyně Petra Svobodová v tomto krátkém videu:

Autorka článku: Stanislava Mrázková

je spokojená a šťastná žena, která si plní své sny a miluje svou práci. Projektová manažerka několika úspěšných online kampaní Firmy 2.0, manažerka prodeje Firmy 2.0, expertka na online marketing, podnikatelka z pláže, autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.